vysocany-15-1První zápas 5. kola Sportika Okresního přeboru byl k vidění ve Vysočanech, kam zavítal záložní tým Kunštátu. Domácí si utkání nahlásili chytře na sobotu, tedy na den, kdy hrálo i kunštátské áčko. Možná i díky tomu nakonec domácí udolali Kunštát B 5:0. Skóre by mohlo vypovídat o jednoznačném průběhu, jenže na hřišti tomu bylo zcela jinak.

Od začátku byla totiž k vidění vyrovnaná hra, přičemž hosté vypadali nabuzeně, agresivně. Několikrát nebezpečně zahrozili ostrými centry do šestnáctky, ale žádný jejich střelecký pokus neměl gólové parametry. Domácí se rozjížděli pomaleji.

V sestavě Vysočan se poprvé na podzim objevil zkušený lišák Pavel Nečas a na hřišti to bylo znát, hrál s chutí. Tu zlobil na ofsajdové hranici, tu si nabíhal zleva, tu zprava. S přibývajícími minutami zůstával kunštátskou obranou čím dál častěji zapomenut a nehlídán a to se hostím vymstilo.

Přišla totiž 35. minuta, výkop brankáře , sklepnutí a přesný pas Tordy za obranu Kunštátu. Tam si naběhl Nečas, parádně zpracoval míč a poslal ho pod břevno – 1:0. Těsně před půlí přidali domácí druhý gól, když mladý gólman Kunštátu neudržel míč a Jiří Hejč jej z blízka dostal do sítě – 2:0, čímž asi nejlépe oslavil narození syna Štěpána.

I po změně stran se domácí rozjížděli pomaleji, jenže Kunštát by gól nedal asi ani kdyby se hrálo až do večera. Konečnou podobu výsledku dala závěrečná pětiminutovka, když nejprve Tordovu standartku poslal do sítě stoper Tomáš Hejč – 3:0, Grmela napálil odražený míč zpoza vápna pod břevno – 4:0 a Nečas našel přesně v předbrankovém prostoru Beneše – 5:0.

Vysočany – Kunštát B 5:0 (3:0); 35. Nečas, 45. Hejč J., 85. Hejč T., 87. Grmela, 90. Beneš; Rozhodčí: Zukal L., Kraváček, Pivoda