Fotbalisté Vilémovic získali Okresní pohár FAČR za rok 2013, když ve finálovém utkání porazili Olešnici po penaltovém rozstřelu 4:3.

Finále se hrálo ve Vavřinci, kde bohužel nebylo hřiště v perfektní kondici. Po náročné zimě se jej totiž nepodařilo dát úplně do pořádku a tak jindy pěkný pažit vykazoval díravá místa. A že jich bylo celkem dost.

V úvodu byla herně lepší Olešnice a díky tomu získala dvougólové vedení- Nejprve se trefil Tenora a o minutu později zvyšoval na 2:0 Křivánek. Po necelé půlhodince ale Vilémovice přidaly a po centrovaných situacích srovnaly skóre. Nejprve se trefil Gross a o minutku později veterán Šindelka.

Gólově bohatou první půli obohatily ještě další dva zásahy do černého, když podruhé poslal do vedení Olešnici Kubíček, aby vzápětí skóroval Mikšovský – 3:3.

Druhá půle už tolik zábavy nepřinesla a gól už ani jeden. Na řadu tak přišly pokutové kopy. Při nich se rozhodlo až v sedmé sérii. Olešnický gólman Žíla penaltu neproměnil, což potrestal Štrajt a Vilémovice mohly slavit.

Pohár a věcné ceny od sponzorů Agris Jedovnice a Pivovaru Černá Hora předali zástupci OFS pánové Kristýn, Janíček a Jarůšek.

Na závěr si neodpustím jednu nepříjemnou poznámku. Přestože areál hřiště a přilehlého výletiště ve Vavřinci nabízí příjemné prostředí a dostatečnou kapacitu, do hlediště si našla cestu šedesátka platících diváků. A to není důstojné číslo pro finále Okresního poháru FAČR. Kde se stala chyba?

Statistika

FC Olešnice – TJ VIlémovice 3:4 pk (3:3); Góly: 6. Tenora, 7. Křivánek (pen.), 32. Kubíček – 8. Gross, 25. Šindelka, Mikšovský; Návštěva: 60 diváků