rudice-15-1Hodně silnou lekci z produktivity udělila ve dnešní dohrávce Rudice Sloupu a díky proměňování šancí zvítězila hodně vysoko 7:1. Sloup si nechal dát první gól už ve druhé minutě z předbrankového prostoru. Když v 18. minutě sloupští neproměnili už několikátou tutovku, pláchl jim rychlík Michal Šenk a bylo 2:0. Sloup ale nadále hrozil ze standartních situací, zejména rohové kopy zahrávané ostře do brány zaváněly gólem. Jenže Rudická obrana společně s vynikajícím gólmanem Matuškou výškovou převahu Sloupu zvládla a další brejk skončil třetím gólem Rudice – 3:0.

Zatímco v první půli Sloup nakopával dlouhé míče za obranu, v té druhé se snažil hrát kombinačně, ale výsledný efekt žádný. Ve druhé půli totiž už Sloup ani šance neměl. Chvíli po půli chyboval hoteliér Zouhar a chytrý oblouček zaplul do šibenice – 4:0. Neběžela ani 60. minuta a domácí přidali pátý gól, který se hostím ani trochu nelíbil. Měl jsem situaci přes celé hřiště a zaváněla ofsajdem, silným ofsajdem. Myslel si to i sloupský brankář, který to dal od plic pomeznímu Zukalovi najevo. Hlavní rozhodčí starší Zukal L. ho za to poslal pod sprchy.

Brankářský dres si navlékl stoper Škvarenina, ale do branky se snad ani nepostavil. Sloup hrál v podstatě bez brankáře. V 66. minutě se podařila hostím snad jediná pěkná akce druhé půle, když jejich hráč unikl soupeřově obraně a jeden její člen ho zastavil faulem. Nemůžu si pomoci, ale sudí Ladislav Zukal si dalšího hráče o kterém mluvil při zdůvodňování situace vymyslel a zřejmě proto udělil pouze žlutou kartu. Seděl jsem na té linii a nikdo další v cestě zkrátka nebyl.

Nevím jestli byl v hledišti delegát, ale tohle je hrubá chyba. Nic asi neovlivnila, už to bylo 5:0 a Sloup by už zápas neotočil, ale rozhodčí aspoň mohl mít koule dát červenou. Takhle sloupský gólman dostane 4 zápasy na tvrdo a rudický obránce jen žlutou kartu…

Rudice nakonec porazila Sloup vysoko 7:1, jednoduše proto, že fotbal se hraje na góly.