rudice-15-2Vysočany v prvním zápase šestého kola Sportika okresního přeboru získaly na půdě Rudice bod a nebyly daleko od zisku všech tří. K vidění po pravdě nebyl žádný skvělý fotbal. Jednak není ani jeden z týmů v žádné extra formě a pak se na hodně rozmáčeném terénu hráčům těžko pohybovalo.

Do vedení šli domácí hned v úvodu zápasu. Hosté z Vysočan srovnali z penalty, která se kopala po půlhodince a sprinterském souboji útočníka Nečase  se stoperem Krátkým. Ten se na rozhodčícho Reschovského za jeho verdikt hodně zlobil, nebylo mu to ale nic platné. Torda si s penaltou poradil zkušeně – 1:1.

Po změně stran měli navrch překvapivě vysočanští. Po přistrčení mezi obránci uháněl na Matuškovu branku osamocený Beneš, ale Matuška jeho střelu vytáhl. Jen o několik minut později zahrávali hosté rohový kop, přetažený míč nabil nečas Tomáši Hejčovi a ten z první levačkou poslal míč do sítě – 1:2.

Domácí zvýšili snahu, ale v útočné standartce prohráli hlavičku i souboj na půlící čáře. Rychlá akce pokračovala dalším míčem za obranu a hostující kapitán Jiří Hejč poslal v úniku míč k tyči – 1:3.  Do konce zbývala čtvrthodinka a zdálo se být rozhodnuto, jenže Rudice nesložila zbraně. Začala dávat balony za obranu a přišly i šance rychlých Matušky a Šenka. Při jedné útočné akci zahrál hostující hráč rukou a sudí pískl penaltu. Marně se vysočanský plejer dušoval, že to ruka nebyla a na  důkaz svého tvrzení ukazoval od míče špinavý dres. Rozhodčí Reschovský byl neoblomný. Zkušený Ivoš Konečný otřel míč o tyč a bylo 2:3.

Konečnou podobu zápasu hraném na náročném terénu dala akce deset minut před koncem, kdy domácí záložník zatáhl míč do levého rohu hřiště, oklamal tam stopera Hejče, jenž se tam nechal vylákat a vyslal míč do vápna, kde se nemýlil domácí útočník a bylo srovnáno 3:3.

Rudice – Vysočany 3:3 (1:1); Rozhodčí: Reschovský, Jalový, Flek